בשלהי שנת 2006 הוקמה "רביב קייטרינג" מתוך כוונה לספק שירותי קייטרינג ואירוח איכותיים לאירועים מצומצמים בבתים פרטיים באזור ירושלים. 


בחלוף הזמן, נוספה לצד אירועים קטנים ומפנקים אלה גם דרישה לקיום אירועי חברות, בר מצוות וחתונות בסדר גודל של מאות מוזמנים. נענינו לאתגר בהתלהבות, מתוך כוונה ברורה לשמור על האיכות ותודעת השירות הגבוה שאפיינה אותנו מלכתחילה, גם באירועים גדולים. עם הזמן נבנה גם צוות נהדר המורכב מטבחים ומלצרים מקצוענים שמצא חן בעיניהם הרעיון של שרות  מצוין עם חיוך.
 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed in blandit nisi. Donec nunc magna, tempus in ultrices vitae, mollis in neque. Praesent maximus, justo sed iaculis suscipit,

always made with a simle

אודותינו

 

ניסיון רב השנים, יצירתיות והרגלי העבודה ללא פשרות, יוצרים אווירה מיוחדת ושרות מושלם. סגנון האירוע, הרכבת התפריט והעיצוב נבחרים בקפידה, ונקבעים על פי רצונותיהם וטעמם האישי של הלקוחות. האירועים מתופעלים ומופקים ע"י הצוות המסור של הקייטרינג ובשיתוף פעולה עם ספקים חיצוניים השותפים להצלחה. ב- 7 השנים האחרונות משמשת "רביב קייטרינג" כקייטרינג הבית של ה"חווה האורגנית טור- סיני" שבעמק הארזים, בפאתי ירושלים. 


אנו ב"רביב קייטרינג" מאמינים כי למזון צריך להעניק חום ואהבה. לפיכך, המוטו שלנו הוא להחמיא לחומר הגלם ולהשאיר אותו כמה שיותר טבעי. כל המנות המוגשות מקבלות מראה, ניחוח וצורה רעננה בכדי לגרות וכמובן לספק את שלושת החושים העיקריים: טעם, ריח ומראה, תוך שימת לב לפרטים הקטנים. ב"רביב קייטרינג" משתמשים אך ורק באביזרים ייחודיים ובחומרים טבעיים ועונתיים. ולא פחות חשוב גם כשרים.


 

 

רפי רביב, המייסד ומנהל החברה, בעל 20 שנות ניסיון שנצבר במהלך קריירה קולינארית ענפה בארץ ובארה"ב; החל מלימודי אומנות הבישול בביה"ס "תדמור" וסדרת תפקידים במלונות רשת דן, במלון המלך דויד בירושלים, דרך תכנון קולינארי וניהול מסעדות ובתי קפה, ועד בישול, עיצוב וניהול אירועים ברמות הגבוהות ביותר, במסעדת  CAMPANILE שבלוס אנג'לס, ארה"ב תחת שרביטו של השף מארק פיל. 


בשנים האחרונות שלפני הקמת "רביב קייטרינג" היה רפי רביב שף ראשי של חברות קייטרינג מובילות באזור ירושלים, וניהל  מאות אירועים שנערכו בגני אירועים שונים ברחבי הארץ.